Oferujemy

  • Wagi samochodowe, magazynowe, sklepowe i inne
  • Akcesoria do wag
  • Naprawy wag mechanicznych wraz z legalizacją
  • Modernizacje, elektronizacje, hybrydy
+48 606 426 104
mailj_maslinski@wp.pl

budowa wagi samochodowejDedykowane wagi samochodowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest określenie masy pojazdu lub przewożonego ładunku. Dzięki swojej unikalnej i wytrzymałej konstrukcji wagi samochodowe zapewniają dokładny i sprawny pomiar, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i przewożonego ładunku. Z czego składa się waga samochodowa? Jak jest zbudowana?

Elementy składowe wagi samochodowej

Waga samochodowa to z pozoru urządzenie o nieskomplikowanej budowie. W praktyce budowa wagi samochodowej jest o wiele bardziej złożona niż mogłoby nam się wydawać. Wśród podstawowych komponentów urządzenia wymienić należy przede wszystkim czujniki tensometryczne oraz mierniki wagowe. Zarówno czujniki, jak i mierniki znajdują się bezpośrednio w platformie urządzenia. Odczyty z czujników są przekazywane do komputera, który przy pomocy odpowiedniego oprogramowania określa masę pojazdu lub ładunku. System uzupełnia cała gama uszczelek i zabezpieczeń, które chronią czujniki i mierniki przed zanieczyszczeniami.

Budowa wagi samochodowej

Ze względu na konstrukcje wyróżnia się dwa typy wag samochodowych – wersję zagłębioną oraz wersję wyniesioną. Pierwsza, dzięki instalacji w odpowiednio przygotowanym otworze nie wystaje ponad grunt, dzięki czemu pojazd nie ma trudności z wjechaniem na wagę. Druga jest instalowana na powierzchni, w wyniku czego wystaje ponad nią tworząc pewnego rodzaju wzniesienie. Ważony pojazd wjeżdża na wagę i zjeżdża z niej po specjalnie przygotowanych w tym celu rampach będących integralną częścią konstrukcji wagi.

W zależności od przeznaczenia konstrukcja wagi może być w całości wykonana ze stali lub stali i betonu. Ze względu na funkcjonalność i trwałość konstrukcji wagi stalowo-betonowe są szczególnie polecane wymagającym Klientom.

Mechaniczna i elektroniczna

Pierwotnie wagi samochodowe były wagami mechanicznymi. Dzisiaj wagi mechaniczne spotyka się niezwykle rzadko, gdyż większość z nich jest zastępowana bardziej precyzyjnymi i prostszymi w obsłudze wagami elektronicznymi lub modernizowana.